AutoCAD do zarządzania informacją w plikach DWG?

Jak zarządzać informacją w plikach DWG?

AutoCAD – więcej niż CAD, czyli jak zarządzać informacją w plikach dwg

Rysunki CAD w formacie DWG to nie tylko geometria wektorowa, ale również szereg metadanych, które mogą znacząco wpłynąć na efektywność pracy projektanta.

Dodatkowymi informacjami mogą być właściwości elementów geometrycznych, ale przede wszystkim są to atrybuty najczęściej dodawane w blokach. W tym filmie dowiesz jak efektywnie filtrować dane, używać sprawnie funkcji „Szybki wybór”, ale także wyodrębniać informacje i zapisywać je w plikach XLS.

Najważniejsze funkcje AutoCAD 2023, które poznasz dzięki materiałowi wideo, a które pomogą Ci w zarządzaniu informacją w plikach DWG to:

  1. Jak używać funkcji Szybki wybór do wyszukiwania elementów rysunku spełniających określone kryteria.
  2. Co to jest spacer warstwowy i jak może pomóc przy selekcji elementów.
  3. Jak najlepiej wykorzystać opcję „wybierz podobne”.
  4. jak precyzyjnie policzyć długość instalacji dzięki opcji wyodrębniania danych.
  5. Jak zapisać wyodrębniane dane do pliku xls.
  6. Jak aktualizować jednocześnie rysunek i dane w pliku Excel.
  7. Co zrobić, aby ponumerować wstawione bloki.
  8. Jak przygotować własny przycisk automatyzujący numerację bloków.
Wypełnij formularz, aby uzyskać dostęp do materiału wideo.

Wyrażam zgodę na kontakt przy użyciu mojego adresu e-mail i numeru telefonu w celu przedstawiania ofert i realizacji kampanii promocyjnych przez firmę TD SYNNEX Poland Sp. z o.o., firmę Autodesk Sp z o.o., Autoryzowanych Partnerów Autodesk (lista partnerów dostępna jest tutaj) oraz agencje marketingowe współpracujące z TD SYNNEX Poland Sp. z o.o. (lista agencji dostępna jest tutaj). Informacje na temat przetwarzania danych osobowych dostępne są w oświadczeniu o ochronie prywatności.

Informujemy, że administratorem Twoich danych osobowych jest spółka TD SYNNEX Poland sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (adres: aleje Jerozolimskie 212, 02-486 Warszawa). Twoje dane osobowe (imię, nazwisko, telefon i adres e-mailowy) przetwarzane będą w celach marketingowych, czyli w szczególności w celu przedstawiania ofert produktów firmy Autodesk przez nas dystrybuowanych. Podstawą przetwarzania Twoich danych jest tzw. uzasadniony prawnie interes, który mamy w tym, aby promować ofertę oprogramowania Autodesk. Twoje dane mogą zostać przekazane spółce Autodesk (Autodesk Sp. z o.o., ul. Lubomirskiego 24, 31-509 Kraków), Partnerom handlowym firmy Autodesk, których lista jest dostępna tutaj lub agencjom marketingowym współpracującym z TD SYNNEX Poland sp. z o.o. (lista agencji dostępna jest tutaj), celem przedstawienia najkorzystniejszych ofert produktów Autodesk.

Masz prawo: wycofać swoją zgodę e-mailem na adres marketing.datechpl@tdsynnex.com, dostępu do swoich danych, przenoszenia danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych jeżeli Twoje prawa zostały naruszone. Przysługuje Ci prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych dla celów marketingowych. Sprzeciw możesz wnieść do nas e-mailem na adres marketing.datechpl@tdsynnex.com. Masz pełną swobodę w podaniu swoich danych i wyrażeniu zgód.